Okolice

Fokarium na Helu

W Helu, przy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego istnieje jedyne w Polsce fokarium, w którym przez cały rok podziwiać można foki szare. O godzinie 11.00, 14:00 i 17.00 odbywa się tu karmienie fok. Pracownicy opowiadają wówczas o ich zwyczajach.

Coctail Bar w Jastrzębiej Górze

Jedyne miejsce w Polsce, w którym nie znajdziesz menu – aby spełnić swoje drinkowe marzenie, wystarczy porozmawiać z barowymi Magikami – oni przygotują dla Ciebie wymarzony napój. Ogrom świeżych egzotycznych owoców dostarczanych co tydzień do Coctail Baru zawrócił w głowie już nie jednemu niedowiarkowi, a żeby spróbować wszystkich kombinacji nie starczy życia! Oprócz cocktaili znajdziecie tam największy wybór alkoholi z całego świata, w tym także te niedostępne w Polsce.

Oceanpark Ocean Park we Władysławowie

Nowo otwarta atrakcja turystyczna! Ocean Park we Władysławowie to spotkanie z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, przesympatycznymi delfinami oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych. W parku można zobaczyć m.in. gigantyczne figury, przedstawiające zwierzęta morskie w ich naturalnych rozmiarach. Polecamy!

muzeum motyli Muzeum Motyli we Władysławowie

Muzeum Motyli znajduje się w wieży widokowej Domu Rybaka we Władysławowie. Ekspozycja udostępniona zwiedzającym zawiera zbiory motyli i owadów pochodzących z całego świata. Wystawa obejmuje ponad 70 gablot entomologicznych, w których zgromadzono ponad 3000 okazów: motyli, chrząszczy, pluskwiaków, straszyków a także pająków, skorpionów i innych stawonogów. Poza zbiorami entomologicznymi obejrzeć można kolekcję monet, zabawek, pamiątek i pułapek związanych z “owadzią tematyką”.

latarnia Latarnia Morska – Muzeum Latarnictwa

Latarnia nosi imię Stefana Żeromskiego. Jest jednym z miejsc, w którym stale goszczą turyści. Taras widokowy znajduje się na wysokości prawie 80m nad poziomem morza. W latarni znajduje się Muzeum Latarnictwa prezentujące „Dzieje latarnictwa morskiego”. Obiekt wpisany został do rejestru zabytków, po raz pierwszy światło na latarni zabłysło w 1875 roku.

aleja Aleja Gwiazd Sportu

Aleja jest zwierciadłem ponad stuletniej historii polskiego sportu. Przypomina obecnemu pokoleniu, będzie przypominać przyszłym generacjom, postacie wielkich – a jakże często niesłusznie zapomnianych – mistrzów i ich szkoleniowców. Aleja Gwiazd dąży do promowania sportowego trybu życia, pielęgnowania idei olimpijskiej i propagowania zasady „fair-play” w sporcie i w życiu codziennym, popularyzowania poczucia patriotyzmu i dumy z barw narodowych, ukazania miejsca Polski na arenach Igrzysk Olimpijskich i innych międzynarodowych zawodów.

haller Hallerówka – Muzeum

Letnia rezydencja Generała Józefa Hallera, który spędzał w niej prawie wszystkie wakacje z rodziną przed wybuchem II Wojny Światowej. Obecnie mieści się tu Centrum Pamięci Gen. Hallera i Błękitnej Armii, w którym można obejrzeć pamiątki po generale, listy i inne artykuły związane z życiorysem generała Józefa Hallera.

wieża Wieża Widokowa w Domu Rybaka

Jeśli chcesz zobaczyć przepiękną panoramę półwyspu helskiego musisz odwiedzić to miejsce! Wieża widokowa znajdująca się w centrum Władysławowa posiada dwa tarasy: dolny na wysokości 45 metrów n.p.m. oraz górny (tzw. kula) na wysokości 63 metrów n.p.m. Na terenie obiektu dostępne są lornetki i lunety pozwalające poznać okolicę z zupełnie innej perspektywy.

port Port Rybacki

Port rybacki – budowany w latach 1935 – 38, jeden z największych na Bałtyku. W 1952 r. otrzymał urzędową nazwę Władysławowo, dla upamiętnienia fortu wojennego zbudowanego w XVII w. na polecenie króla Władysława IV. Port opasują dwa falochrony: wschodni oraz zachodni, w kształcie łuku (ponad 700 m), który spełnia także rolę mola spacerowego. Położony nad otwartym morzem jest jednym z najważniejszych portów pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia.

dolina Dolina Chłapowska – wąwóz

Utworzony został w 2000 roku i obejmuje wąwóz Chłapowski o pow. ponad 24 ha. Chronione są tu między innymi takie gatunki flory jak: żarnowiec miotlasty, rokitnik zwyczajny, dzwonek okrągłolistny, jałowiec, bażyna czarna, bluszcz pospolity i paprotka zwyczajna. Specyficzne czerwone ubarwienie ziemi występujące w wąwozie jest wynikiem wód gruntowych zawierających duże ilości związków żelaza. Wejście do wąwozu znajduje się w Chłapowie obok Pensjonatu Rudnik lub przy głównej drodze Jastrzębia Góra – Władysławowo – zejście na plażę Nr 15.

Dom Wczasowy Gracja ®